Шукати в цьому блозі

Партнерський міжрегіональний проект "Сільським громадам – належний рівень правової допомоги"



Успішне закінчення проекту



Що є спільним для різних людей в українському суспільстві? – це є незалежність країни, свобода, економічний стан. Частина людей орієнтується на те, чого вони здатні самі досягти. Інші вважають, що хтось їх має забезпечити необхідним. Одні покладаються на аргументи сили, інші – на можливості компромісу та вміння домовлятись. Що класти в основу «спільного знаменника»? Проте потрібно шукати основу для спільності.

Порівнюючи західний та східний регіони України ми можемо сказати про історично значущі відмінності в базових цінностях людей, які проживають на цих територіях. Незважаючи на помітні ціннісні відмінності, є багато чого, що об’єднує мешканців різних регіонів країни. Об’єднує їх, зокрема, сприйняття України як своєї Батьківщини, спільні численні соціальні проблеми, які накопичувались в країні протягом усіх років її незалежності.

Але зараз в епоху змін  ми можемо багато робити і як громадяни, і як активісти, волонтери сприяючи міжособистісним  контактам представників різних регіонів. Цьому є підтвердженням міжрегіональний проект «Сільським громадам – належний рівень правової допомоги», який реалізовувався впродовж шести місяців громадськими організаціями «Спілка угорських бібліотекарів Закарпаття» (м.Виноградів) та «Олександрійський гендерний інформаційний центр». Проект довів, що серед малозабезпечених верств населення є велика потреба на безоплатну правову допомогу та юридичний супровід. Даний проект сприяв тому, що ми мали можливість напрацювати нові громадські контакти між сходом та заходом, обмінятися досвідом, налагодити тісні партнерські зв’язки для подальшої співпраці.





«Зміст цього документу є одноособовою відповідальністю ОГІЦ і за жодних обставин не може вважатись як такий, що відображає позиції Європейського Союзу»










 Показ документального кіно про права людини



19.07.2017 року в Новоселівській бібліотеці-філії відбувся показ документального кіно про права людини в кіноклубі «Ракурс» на тему: «Суспільний університет. Конституційні права: міфи та реалії»

Питання прав і свобод людини і громадянина нині є найважливішою проблемою внутрішньої та зовнішньої політики всіх держав світової співдружності.
Конституційні свободи людини і громадянина – це спроможність громадян діяти відповідно до своїх інтересів і мети, можливість власного незалежного вибору того чи іншого рішення. Це встановлена і гарантована законом сфера автономії громадянина по відношенню до держави, державної влади і інших громадян.
 Лектор – С.Панасюк – доктор філософії в галузі права розповідав про   право на захист людини та громадянина в Україні, систему гарантій прав і свобод, право на судовий захист, які організації займаються захистом прав людини та як саме захистити свої права через Європейський суд. Після перегляду кожен з учасників висловив свою думку від побаченого.
 «Зміст цього документу є одноособовою відповідальністю ОГІЦ і за жодних обставин не може вважатись як такий, що відображає позиції Європейського Союзу»


 




Інформаційна сесія 3



Право на безоплатну правову допомогу



За останні три роки Україна створила розгалужену систему центрів безоплатної правової допомоги, де працюють адвокати і юристи, надаючи допомогу тим людям, які не мали можливості отримали кваліфіковану правову допомогу через свій майновий стан.

14 червня 2017 року на базі Новоселівської бібліотеки-філії відбулася інформаційна сесія «Право на безоплатну правову допомогу».

Під час інформаційної сесії розглядалися питання законодавчої бази щодо надання безоплатної правової допомоги в Україні. Більш детально було розглянуто питання надання первинної та вторинної правової допомоги: види послуг, категорії осіб, на які поширюється допомога, суб’єкти надання правової допомоги, порядок звернення до центрів.

 Учасникам сесії було презентовано роботу Олександрійського центру надання безоплатної вторинної правової допомоги та ознайомлено із спеціалізованими порталами, створеними задля   поширення правових знань.
Всі присутні отримали вебліографічний список «Ваш помічник - Інтернет».

«Зміст цього документу є одноособовою відповідальністю ОГІЦ і за жодних обставин не може вважатись як такий, що відображає позиції Європейського Союзу»









Інформаційна сесія 2

Забезпечення доступу до публічної інформації - вимога сьогодення



Сьогодні прозорість влади є однією з основних засад функціонування правової держави, в якій забезпечується участь громадськості у формуванні та здійсненні державної політики, її вплив на всі етапи процесу прийняття державних рішень, а також відкритий доступ до повної об’єктивної й достовірної інформації, якою володіють органи влади.

На інформаційну сесію17.05.2017 року, яка відбулася в Приютівській бібліотеці-філії  було запрошено учнівську молодь Цукрозаводського навчально-виховного комплексу. Сесія відбулася в рамках діючого регіонального проекту «Сільським громадам – належний рівень правової допомоги»

Під час  сесії «Забезпечення доступу до публічної інформації - вимога сьогодення», молодь знайомилась з одним із видів реалізації права кожного громадянина на інформацію, а саме  механізмом подання запитів на доступ до публічної інформації. Означили законодавчу базу, визначились з поняттям «публічна інформація», способами доступу, видами інформаційного запиту. З презентації дізналися про веб-сервіси та портали відкритих даних.

Для учасників сесії було презентовано вебліографічний список «Ваш помічник - Інтернет», кожний присутній отримав список.


«Зміст цього документу є одноособовою відповідальністю ОГІЦ і за жодних обставин не може вважатись як такий, що відображає позиції Європейського Союзу»
 







Інформаційна сесія1

Знання прав та свобод – життєва необхідність





15 березня 2017 року в шкільній бібліотеці Новопразької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 для учнівської молоді було проведено інформаційну сесію «Знання прав та свобод – життєва необхідність».

 На початку заходу учасникам було презентовано проект «Сільським громадам – належний рівень правової допомоги», з якого вони дізналися про мету та завдання проекту, про його реалізацію на території Олександрійського району та Виноградівського району на Закарпатті.

Присутні переглянули слайдову презентацію «Знання прав та свобод – життєва необхідність» та ознайомилася з основними поняття­ми у сфері прав людини. Одним із важливих моментів, який засвоїли молоді люди, є те, що права людини – по­няття, яке треба відчути, зрозуміти і навчитися бачити у щоденних проблемах. На інформаційній сесії були розглянуті основні поняття про права людини, особисту гідність, обов’язки громадянина України.

З великою зацікавленістю учасники переглянули відео про те, як розвивалися права людини у різні часи, адже вони мають довгу історію.

В ході інформаційної сесії була проведена інтерактивна вправа, яка спрямована на обговорення прав людини. Учасники визначались з тим, що означає слово «людина» і які вона має права.  Молодь  визначила поняття: «право», «обов'язок», «свобода» для кожного з них особисто.

На завершення заходу присутні висловили думку, що нові почуті факти та набуті знання обов’язково стануть їм у нагоді.

«Зміст цього документу є одноособовою відповідальністю ОГІЦ і за жодних обставин не може вважатись як такий, що відображає позиції Європейського Союзу»







  
Сільським громадам – належний рівень правової допомоги

Олександрійський гендерний інформаційний центр  долучився  до  міжрегіонального проекту з правової тематики. Даний  проект  реалізується в результаті перемоги в другому всеукраїнському  конкурсі малих грантів «Підтримка місцевих організацій  громадянського суспільства та громадських ініціативних груп для здійснення демократичних змін в Україні» за фінансової підтримки Європейського Союзу, оголошений в 2016 році. Мета конкурсу – об’єднати зусилля громадських організацій Східного та Західного регіонів для налагодження співпраці між регіонами та вирішення спільних проблем в громадах.

10 лютого 2017 року в центральній районній бібліотеці ім. Д.І. Чижевського відбулася організаційна зустріч партнерів у форматі скап-конференції  з громадською організацією «Спілка угорських бібліотекарів Закарпаття» по проекту  «Сільським громадам – належний рівень правової допомоги»

 В ході Skype-спілкування  відбулося знайомство членів обох організацій. Учасники заходу переглянули презентацію, яку представила керівник проекту Вашкеба Каталіна Гейзівна. Вона розповіла що в Виноградівському районі (Закарпаття) створять 13 Центрів правової допомоги, будуть проведені  різні  інформаційно-просвітницькі  заходи правової тематики.

 Голова ОГІЦ Чуянова Надія Миколаївна, зазначила, що в Олександрійському районі відбудуться  три інформаційні  сесії «Знання прав та свобод – життєва необхідність», «Забезпечення доступу до публічної інформації – вимога сьогодення», «Право на безоплатну правову допомогу» в селищі Нова Прага, Приютівка та селі Новоселівка для цільової групи проекту.

В Приютівській, Новоселівській та Новопразькій центральній бібліотеці-філії буде облаштовано правознавчі куточки. Також відбудеться коментований  показ документального кіно для молоді про права людини в кіноклубі «Ракурс» на базі Олександрійської районної центральної бібліотеки ім.Д.І.Чижевського.  

Інформація про хід реалізації проекту та заплановані заходи буде висвітлюватися на блозі Олександрійського гендерного інформаційного центру.
 «Зміст цього документу є одноособовою відповідальністю ОГІЦ і за жодних обставин не може вважатись як такий, що відображає позиції Європейського Союзу»





Немає коментарів:

Дописати коментар