Шукати в цьому блозі

ПРОЕКТИ АРХІВ


ПРОЕКТ АНГО ОГІЦ Інформуючи-захищаємо! 2014

Інформуючи - захищаємо!

Олександрійський гендерний інформаційний центр, в межах проекту “Мікрогранти для підтримки демократичних ініціатив в сільській місцевості”, який виконується Ресурсним центром АНГО за фінансування Національного фонду сприяння демократі, реалізовує проект «Інформуючи – захищаємо!», з 15 січня 2014 року по 15 травня 2014 року.
Проблема, на вирішення якої спрямовано проект, пов’язана з недостатнім доступом до інформації, особливо правового характеру, жителів Олександрійського району та малодоступність для соціально-вразливих категорій населення якісних юридичних послуг через їх високу вартість, низька правова грамотність та соціальна неспроможність, що призводять до постійного невирішення та накопичення життєвих проблем.
Провівши моніторинг звернень громадян до Олександрійської районної державної адміністрації та органів місцевого самоврядування Олександрійського району за І півріччя 20013 року, було виявлено, що найбільша кількість звернень надійшла з питань соціального захисту – 36,частина з яких - через недостатнью обізнаністю.
Соціально-вразливими верствами населення є соціальні групи, що мають більшу, ніж інші, ймовірність зазнати негативних впливів соціальних та економічних факторів. В Олександрійському районі найбільше з соціально-вразливих категорій зафіксовано багатодітних сімей, одиноких матерів з дітьми до 14 років та дітьми-інвалідами та осіб передпенсійного віку.
Проблема, яка буде вирішуватись - надання доступу громадян соціально-вразливих категорій в сільській місцевості до публічної інформації, якою володіють органи державної влади та органи місцевого самоврядування, Згідно Закону України «Про інформацію» від 1992 р., змін до Закону  від 13 січня 2011 року,  ст..2  «Основні  принципи  інформаційних відносин», Закону України «Про доступ про публічної інформації» це гарантованість  права на інформацію, відкритість, доступність, достовірність і повноту  інформації.  Ст. 3, «Державна  інформаційна політика» в якій зазначено  «забезпечення  відкритості  та прозорості  діяльності  суб’єктів  владних  повноважень».
Можливість громади отримувати інформацію з різних джерел одночасно, може позитивно вплинути на формування їхнього об’єктивного ставлення до ситуації в районі та об’єктивної оцінки дій органів державної влади  та надання громаді  необхідної  правової інформації.
Цільова група проекту :
- багатодітні сімї сіл Головківки,Ізмайлівки, Войнівки;
- одинокі матері, які мають дітей, віком до 14 років або дітей-інвалідів сіл Головківки, Ізмайлівки, Войнівки;
- особи передпенсійного вік сіл Головківки,Ізмайлівки, Войнівки.
Мета проекту: сприяння подоланню правової інформаційної ізоляції соціально - вразливих категорій населення в сільській місцевості, шляхом організації інформаційних центрів  доступу до публічної  інформації, забезпечення більшої відкритості діяльності органів влади й інших розпорядників публічної інформації,  проведення ряду заходів. Підвищення рівня обізнаності соціально - вразливих категорій населення щодо їх особистих прав, свобод та обов’язків.

****************************************


ПРОЕКТ «Публічні бібліотеки – мости до е-урядування» 2014



Електронне урядування – шлях до покращення життя.

Ми живемо в час швидкого розвитку інформаційних технологій, рівня знань та можливостей людства. Визначальним вектором розвитку сучасного суспільства є його трансформація в інформаційне суспільство, яке орієнтоване на інтереси людей та підвищення якості життя.
І саме розвиток інформаційного суспільства стимулює країни, і наша держава не є виключенням, до прийняття концепції «електронного урядування» (е-урядування), яка спрямована на вирішення таких завдань:
• забезпечення доступу громадян до соціально значущої інформації;
• надання електронних послуг в мережі Інтернет;
• перебудова відносин держави з громадянами, підвищення довіри до державного сектора;
• подолання інформаційної нерівності;
• забезпечення можливості навчатися протягом усього життя;
Відповідаючи на виклики сучасності, з лютого по квітень  2014 року на Олександрійщині, громадською організацією «Олександрійський гендерний інформаційний центр», спільно з Приютівською бібліотекою-філією, буде реалізовано проект «Публічні бібліотеки – мости до е-урядування». Втілення цього проекту в реальність стало можливим, завдяки перемозі в конкурсі   проектів залучення населення до використання е-послуг й інструментів е-урядування, який було оголошено Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), у рамках програми «Бібліоміст», на виконання ініціативи «Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування», що є  частиною Національного плану дій у рамках «Партнерства “Відкритий уряд”», затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 5квітня 2012 р. № 220-р. 
Основна мета проекту  – розповсюдити інформацію про наявні е-послуги національного, регіонального рівнів та,використовуючи ресурси сучасно обладнаної Приютівської бібліотеки-філії, навчитилюдей похилого віку, безробітних, держслужбовців, депутатів Приютівської селищної ради, приватних підприємців користуватися ними, щоб ефективно спілкуватися з урядовими структурами, брати участь у прийнятті рішень місцевої влади, отримувати необхідні адміністративні послуги у новому форматі, з використанням інформаційно-комунікаційних технологій.
  Проект розрахований на три місяці, протягом яких буде проведено  інформаційно - просвітницьку кампанію «Електронне урядування: сучасне та майбутнє», проведено низку тренінгів з основ використання інструментів електронного урядування, учасники  яких навчаться  практично працювати з інформаційно-правовими системамизнаходити в Інтернеті відомості про наявність податкової заборгованості, розміщення резюмепри пошуку роботи, запис на прийом до лікарів, придбання квитків напотяг чи літак, оформлення передплати на газети і журнали, доставку поштового повідомлення, та інші.
Крім того, процес надання послуг та інформації  буде відбуватися і за бажанням громадян: в бібліотеці, вдома, попередньо замовивши за телефоном послугу «Швидка інформаційна допомога», чи, відвідавши інформаційну агенцію в селищній раді, яка функціонуватиме два рази на тиждень з 8.00до 10.00год.
Для реалізації послуги «Швидка інформаційна допомога», бібліотекар,  за попереднім замовленням по стаціонарному, чи то мобільному телефону, надаватиме можливість скористатися е-послугами за місцем проживання, використовуючи бібліотечний ноутбук.
Всі бажаючі зможуть зареєструватись на індивідуальні тренінги, які будуть проводитися за потребою користувачів, під час яких бібліотекар  надаватиме консультації по отриманню е-послуг.
З метою залучення  органів  місцевої влади до співпраці у сфері розвитку е -урядування, електронної комунікації з громадянами, буде створено сайт територіальної громади селища Приютівка.
В завершальному етапі реалізації проекту буде організовано зустріч за  круглим  столом  з представниками  місцевого самоврядування,  громадських організацій, бібліотеки по проблемам та перспективам розвитку електронного врядування «Становлення електронного урядування в Олександрійському районі: здобутки, проблеми, перспективи».
Реалізація проекту допоможе зробити суттєвий крок по збільшенню  поінформованості і можливості використання е-послуг в повсякденному житті, стане поштовхом до  налагодження ефективної комунікації населення з органами влади з використанням інформаційних технологій, поліпшення іміджу бібліотек, як сучасної установи, що надає нові послуги,  залучення  до діалогу з владою щодо запровадження нових електронних послуг.
За більш детальною інформацією звертайтесь на блог Олександрійського гендерного інформаційного центру, Приютівської бібліотеки-філії.

      Чуянова Н.М.
Голова громадської організації

«Олександрійський гендерний інформаційний центр»

********************************************************************

Олександрійський гендерний інформаційний центр (ОГІЦ) за період своєї діяльності з 2006 року по 2012 рік брав участь у 9 проектах в партнерстві з іншими громадськими організаціями:
2006 рік – проект «Протидія торгівлі людьми», за підтримки Міжнародної організації з міграції (МОМ),
2006-2007 рік – проект «Мережа громадянської освіти: вчимося працювати за новими законами», підтриманий Національним фондом Демократії США, спільно з ОЖІС (Обласна служба з актуальних питань жіноцтва, м. Кіровоград),
2007-2008 рік - проект «Мережа громадянської освіти: правова освіта сільського населення», підтриманий Національним фондом Демократії США, спільно з ОЖІС (Обласна служба з актуальних питань жіноцтва, м. Кіровоград),
2008-2009 рік - проект «Мережа громадянської освіти: правова освіта сільської молоді», підтриманий Національним фондом Демократії США, спільно з ОЖІС (Обласна служба з актуальних питань жіноцтва, м. Кіровоград),
2009-2010 рік - проект «Розвиток і підтримка мережі громадянської освіти в Кіровоградській області», підтриманий Національним фондом Демократії США, спільно з ОЖІС (Обласна служба з актуальних питань жіноцтва, м. Кіровоград),
2010-2011 рік - проект «Розвиток і підтримка мережі громадянської освіти в Кіровоградській області», підтриманий Національним фондом Демократії США, спільно з ОЖІС (Обласна служба з актуальних питань жіноцтва, м. Кіровоград),
Березень 2011р. – серпень 2011р. Міні-проект ОГІЦ «Не стань жертвою!» (протидія торгівлі людьми) – підвищення рівня інформованості сільського населення та усвідомлення проблеми торгівлі людьми, проведення просвітницької кампанії по запобіганню цього злочину.
01 листопада 2011р.- 30 квітня 2012 р. – проект ОГІЦ «До інформації – без перешкод» від КООВГО «Асоціації сприяння самоорганізації населення» м. Черкаси. проект був спрямований на вирішення проблеми надання доступу громадян пільгових категорій в сільській місцевості до публічної інформації, якою володіють органи державної влади та місцевого самоврядування.

15 серпня – 15 листопада 2012 рік. Проект ОГІЦ «Твій голос - твій вибір майбутнього» отримав грант в межах проекту Ресурсного центру АНГО «Інформування виборців перед парламентськими виборами»,за фінансування Національного фонду сприяння демократії.

Немає коментарів:

Дописати коментар