Шукати в цьому блозі

Проєкт "Сила рівності"


https://www.zametka.in.ua/ja-proti-stereotipiv-i-za-pravo-viboru?fbclid=IwAR3BxdPCEU3EqSzZrPZP5vSwEwtDHRFVTiTnpeRlqVoqlXlnFkAiH1-n-k4

Олена Карпачева, журналістка

«Я проти» стереотипів і за право вибору



Громадська організація “Олександрійський гендерний інформаційний центр” провела панельну дискусію «Я проти». Захід відбувся ся 14 вересня у приміщенні бібліотеки-філії №3 Олександрійської МЦБС та Інформаційного-туристичного центру. Участь у дискусії взяли громадські активісти, журналісти, представники міської та районної влади та бізнесу.

Кожна жінка, яка ставить для себе пріоритетом саморозвиток, кар’єрне зростання або вирішує займатися бізнесом, йде в політику, рано чи пізно стикається з гендерними стереотипами. Суспільна думка впливає на психологічний та емоційний стан і зрештою на життєвий вибір. Як уникнути нав’язування? Чому важливо критично мислити та захищати свої особисті кордони? Як реагувати на мову ворожнечі? Як реагувати на “хейт” в онлайн та як його зупинити, починаючи з себе? Як бути “за”- зміни, нові орієнтири, поняття… Про це говорили учасники панельної дискусії «Я проти». Спікерами виступили експертка з ефективних комунікацій Анна Орловська і психологиня Аліса Хорольська.


Голова ГО «ОГІЦ» Любов Кан запропонувала усім, хто цікавиться тематикою гендерної рівності і фемінізму, увійти до координаційної ради з питань гендерної рівності для спільного обговорення проблем, напрямків роботи і вироблення стратегії її впровадження у громаді.

Любов запропонувала учасникам дискусії разом поміркувати над тим, чому українці, на відміну від європейців, зі страхом та навіть відразою реагують на саме слово «гендер», що викликає у них негативні емоції. Чому ми проти гендерної рівності? Можливо, через домінуючий вплив стереотипів, як-то: «Нам це нав’язує Європа», «у нас свої цінності і традиції, а це нам загрожує», «скільки можна обговорювати права жінок?»… Про це свідчать численні коментарі у соцмережах: «Жінки хитрі, коли їм вигідно, то рівність, а коли ні – то вони слабка стать» або навіть: «Геть хворі на голову»… . Але ж гендер – це і про чоловіків також, це про рівні права і вибір, а не про розпалювання ворожнечі, дискримінацію і упереджене ставлення.

Тема дискусії – «Я проти» — виявилася нагальною і викликала жваве обговорення. Байдужих не було, усі наводили приклади із власного досвіду про те, як думка батьків та суспільства впливає на життєвий вибір і пропонували своє бачення уникнення нав’язування стереотипів і чужої думки.


«Усі проблеми дітей – від батьків, — зауважила психолог Аліса Хорольська, мати двох дітей. – Треба змалечку вчити дитину впевненості у собі, сміливості робити свій власний вибір і нести за нього відповідальність, слухати себе, а не нав’язану думку. Варто показувати напрямки розвитку, розказувати про вибір, а потім, коли дитина накопичить необхідні знання та досвід, у неї з’явиться своє Я і вона не втратить себе».

Анна Орловська, експертка з ефективних комунікацій, додала: «Знайти себе і зробити власний вибір буває складно. Треба пройти певний шлях, аби відчути себе і свою цінність».

Говорили про важливість критичного мислення і захисту своїх особистих кордонів. Аліса Хорольська дала цінну пораду зі свого досвіду виховання дітей: пропонувати виділити і записати щонайменше 5 агрументованих варіантів  виходів із складних ситуацій. Це дозволить не піддаватися емоціям, вмикати логіку і уникнути чиїхось нав’язувань. «Починати треба з себе. Якщо ви поважаєте себе, ви не будете порушувати кордонів інших людей. Треба мати свою позицію і свій вибір, самим формувати своє оточення. І завжди перевіряти інформацію. Так, ми можемо інколи помилятися, але визнавати свої помилки – це круто. А щодо того, що про вас подумають, що скажуть: говорити будуть завжди, бо ви відрізняєтеся від інших. І якщо говорять неприємні речі, значить, ви особистість або навіть успішна людина», — акцентувала психолог.  


А що думають з приводу гендерної рівності чоловіки? Для учасника дискусії, засновника Woliart club Ярослава Шаповалова гендер – це не про чоловіків і жінок окремо, а про права людини взагалі, про їх визнання і захист. А чому про гендерну рівність говорять здебільшого жінки? Бо чоловікам, на думку Ярослава, просто бракує часу: вони або зайняті зароблянням грошей на утримання сім’ї, або виснажені роботою і відпочивають. Його слова викликали новий виток емоційної дискусії з приводу того, що жінки все частіше утримують себе і своїх дітей самі, вони більш рішучі, цілеспрямовані і працьовиті, ніж чоловіки,  і це дійсно так. Проте у нашому суспільстві переконання (а можливо, і стереотип) про те, що чоловік має утримувати родину, залишається сильним і суттєвої тенденції щодо його зміни поки що не видно.

Учасники заходу дійшли спільної думки, що такі дискусії треба виносити за рамки окремих зібрань, проводити їх у школах, у Молодіжному Парламенті, залучати до них дітей, підлітків, молодь, а також батьків та вчителів – усіх, хто може впливати на формування бажань, які виникнуть, коли будуть знання і досвід.

Проведення панельної дискусії стало можливим завдяки підтримці Уряду Канади в рамках проєкту «Голос жінок і лідерство – Україна», що впроваджується Українським Жіночим Фондом.

Читайте також: Сила – у рівності — Zametka — Новости Александрии





https://www.zametka.in.ua/sila-u-partnerstvi?fbclid=IwAR1I8qfHMunhkOq_2XPUXIveE_w9YSr8C50tV9BPm_9Eqo2_5hPeN7mx2TU

Олена Карпачева, журналістка

Сила – у партнерстві

Олександрійські підприємці поділилися власним досвідом і думками з приводу можливостей і  рівності чоловіків і жінок у бізнесі, а також стереотипів і шляхів їх подолання. Громадська організація “Олександрійський гендерний інформаційний центр” у рамках реалізації проєкту “Сила рівності” провела панельну дискусію “Я в бізнесі”, що пройшла 18 серпня у приміщенні бібліотеки-філії №3 Олександрійської МЦБС та Інформаційного-туристичного центру.


На черговому заході ОГІЦ, присвяченому тематиці гендерної рівності і фемінізму, окрім громадських активісток, представниць органів місцевого самоврядування і ЗМІ, вперше були присутні і чоловіки: підприємець і тренер з фехтування В’ячеслав Артемьєв і засновник громадського простору «КУБ-Хаб», депутат Олександрійської міської ради Олег Панібратенко. Отже, діалог з чоловіками, про який йшлося на попередній дискусії, таки відбувся.  І буде продовжуватися, адже передумови для цього є.


Сьогодні у питаннях гендерної рівності Україна посідає 59 місце серед 152 країн світу (на першому місці Ісландія), і якщо так піде й надалі, потрібно буде щонайменше 250 років, аби змінити цю ситуацію. Проте кількість жінок у підприємництві та бізнесі щороку зростає, і сьогодні бізнесвумен в Україні вже 38% від загальної кількості підприємців. Їх могло би бути значно більше, але, за статистикою, жінкам заважає недостатність знань у менеджменті, маркетингу та системі оподаткування, невпевненість у собі, відсутність стартового капіталу й інвестицій. А ще стереотипи: «основна справа жінки – дім і сім’я», «їй не місце у чоловічій справі», «вона може чогось досягти лише за допомоги чоловіка/брата/  коханця», «жінчий бізнес – це сфера краси, медицина, освітні послуги, а чоловічий – там, де гроші» тощо.  


Звісно, у чоловіків і жінок різні способи мислення, фізичні дані, логіка і емоції, проте якщо людина компетентна і професійна у тій сфері, де працює, гендерні відмінності не мають значення – на власному досвіді довели учасники дискусії. Так, суспільство очікує від чоловіка, що він зароблятиме більше жінки.  Проте й жінки можуть заробляти більше чоловіків, але якщо немає розуміння і партнерства у родині, або взагалі немає чоловіка поряд, на їхні тендітні плечі лягає дуже велике навантаження. У тому числі це стосується побутових справ, які жінка не завжди може комусь делегувати. Якщо ж чоловік і начебто готовий до того, що жінка займається підприємництвом, питання довіри, готовності допомагати і брати на себе частину обов’язків залишається актуальним і далеко не завжди вирішується на користі жінки і сім’ї.


Дуже влучними і цінними були висловлювання і поради підприємиці Інни Біланюк. Бізнес абсолютно усі розпочинають для заробітку, і успіх тут залежить від того, у кого вистачить терпіння і мудрості вести справу, коли на початку бувають невдачі, хто готовий витрачати час і гроші, вміє правильно розставити пріоритети. Підприємництво – це професія, якій треба вчитися. Тут, як і у будь-якій справі, потрібні навички і компетенція, практика і стресостійкість, сила характеру, наполегливість і цілеспрямованість.


Присутні на дискусії чоловіки на запитання «З ким простіше вести бізнес?» відповіли, що особливої різниці немає, якщо людина компетентна, а у деяких випадках із жінками навіть краще – вони надійні, дисципліновані, точні. А поєднати ролі успішної підприємиці і гарної господині цілком можливо, якщо є розуміння пріоритетів, психологічна культура і самовдосконалення.


Жінки ж вважають, що без допомоги ззовні підприємицям складно – потрібен баланс, час для відпочинку, спілкування з сім’єю, наповнення енергією, інакше – вигорання. Тож варто вчитися делегувати повноваження і не соромитися просити про допомогу. Тут допоможуть тайм-менеджмент, вироблення необхідних навичок, саморозвиток. А ще – вміння пробачати собі помилки, сприймати їх не як поразки, а як уроки і досвід.


Сила – у партнерстві – такого висновку дійшли учасники дискусії.  

Проведення цього заходу стало можливим завдяки підтримці Уряду Канади в рамках проєкту «Голос жінок і лідерство – Україна», що впроваджується Українським Жіночим Фондом. Відповідальність за зміст інформації несе ГО “ОГІЦ”. Інформація, що представлена у виданні, не завжди відображає погляди Уряду Канади і УЖФ.

Читайте також: Стосується кожного: громадський діалог і фотовиставка про гендер — Zametka — Новости Александрии

Сила – у рівності — Zametka — Новости Александрии

Місто-магніт і програма розвитку культурно-креативної індустрії — Zametka — Новости Александрии





https://www.zametka.in.ua/pidpriiemci-rozkazhut-pro-sebe-bazhajuchih-zaproshujut-na-diskusiju-ja-v-biznesi?fbclid=IwAR3KhIRqD5EPpX-lfqo_R0J7gZKeXkHUPOo60ZYUK4w84WGrUfINiG35OWs

Олена Карпачева, журналістка

Підприємці розкажуть про себе: бажаючих запрошують на дискусію “Я в бізнесі”


Зараз все більше жінок реалізують себе в бізнесі і багатьом вдається досягати успіху,  розвивати й масштабувати свій бізнес. Та чи легкий цей шлях? Чи впливають гендерні стереотипи на досягнення вершин і як часто жінки стикаються з нерівним ставленням? Чому жінок-підприємиць часто сприймають несерйозно? Як жінкам доводиться виборювати місце у бізнесі й долати супротив оточення? Про це поговоримо з учасниками дискусії “Я в бізнесі”.

Громадська організація “Олександрійський гендерний інформаційний центр” в рамках реалізації проєкту “Сила рівності” запрошує громадських активістів, журналістів, бізнесменів та бізнесменок, усіх, хто цікавиться тематикою гендерної рівності і фемінізму на панельну дискусію “Я в бізнесі”.

Захід відбудеться 18 серпня 2021 року об 11.00 за адресою: Олександрія, вул. Шевченка, 66 (приміщення бібліотеки-філії №3 Олександрійської МЦБС та Інформаційного-туристичного центру).

Орієнтовно дискусія триватиме дві години. Присутні бізнесмени та бізнесменки поділяться власним досвідом. Приходьте, буде цікаво, наповнено та по справжньому.

Телефон для довідок: +380639582090

Проведення цього заходу стало можливим завдяки підтримці Уряду Канади в рамках проєкту «Голос жінок і лідерство – Україна», що впроваджується Українським Жіночим Фондом. Відповідальність за зміст інформації несе ГО “ОГІЦ”. Інформація, що представлена у виданні, не завжди відображає погляди Уряду Канади і УЖФ.

Читайте також: Сила – у рівності — Zametka — Новости Александрии

Стосується кожного: громадський діалог і фотовиставка про гендер — Zametka — Новости Александрии





 https://www.zametka.in.ua/sila-u-rivnosti 

Олена Карпачева, журналістка

Сила – у рівності

Більшість історій успіху жінок пов’язує один цікавий факт. Жінка стає успішною найчастіше не завдяки, а всупереч – обставинам, соціальному статусу, стереотипам соціального середовища. Це стосується самореалізації у професії, бізнесі та політиці. Жінок-політиків з кожними виборами в Україні більшає. Навіщо жінкам йти в політику? Чи легко потрапити у владу, якщо ти жінка? Із якими труднощами стикаються ті жінки, які вже в політиці? Відповіді на ці питання шукали 15 депутаток районного та обласного рівня, громадських активісток, журналісток, підприємиць Олександрійщини – учасниць панельної дискусії «Я в політиці», що пройшла 28 липня у приміщенні бібліотеки-філії №3 Олександрійської МЦБС та Інформаційно-туристичного центру.

Цей захід – перший з трьох запланованих за проєктом «Сила рівності» дискусій, що втілюється Українським Жіночим Фондом за підтримки уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство – Україна».

Сила – у рівності


Спочатку – цікаві статистичні факти. Серед населення України 54-58% становлять жінки. Країни, де у парламентах та урядах менше 25% жінок, мають проблеми у сферах соціального захисту, охорони материнства і прав дітей. У розвинених країнах, де жінок у владі понад 40% (Швеція, Бельгія, Фінляндія, Норвегія і (не дивуйтеся) Болівія та Руанда), частіше приймаються рішення, що сприяють подоланню бідності, інклюзивності, економічному зростанню. Найвищий у світі рівень життя – у паритетних у плані гендерних можливостей країнах. А рівність чоловіків та жінок, між іншим, є однією з шести базових цінностей Європейського Союзу.

Україна на даний час посідає 100-те місце серед 193 країн за кількістю жінок у парламенті, де жінок – 20,8%. У Кіровоградській обласній раді – 21% жінок (14 із 64), в Олександрійській районній раді – 38% (14 із 42).
Отже, що заважає нашим жінкам іти в політику? На думку учасниць панельної дискусії це — брак сміливості, невпевненість у собі. Чоловіча впевненість, нехай і безпідставна, діє на людей більш переконливо. Ще серед завад – відсутність матеріальної бази, недовіра суспільства до жінки, бо вона слабка, стереотипи щодо чоловічих та жіночих професій і сфер діяльності, а також сексизм, газлайтинг ( психологічне змушення людини сумніватися у своїй адекватності), релігійні канони, труднощі у побудові кар’єри тощо.

Сила – у рівності


Щодо невпевненості у собі: можна умовно виділити три факти, необхідних для її подолання: підтримка сім’ї, правильне оточення, постійне навчання. Для цього створювати проводити психологічні тренінги, створювати школи політиків. Створення спільности. Формувати оточення. Пояснювати, що рівність – це вигідно. І постійно працювати над собою для усунення тривожної гіпервідповідальності, страху публічності.
Керівниця проєкту Анна Орловська ознайомила присутніх із запланованими заходами, серед яких ще дві панельні дискусії “Я в бізнесі” та “Я проти”, тренінг для потенційних членів і членкинь Координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому насильству і протидії торгівлі людьми, що працює при Олександрійській райдержадміністрації, моніторинг і аналіз роботи ради. Учасниці панельної дискусії висловили бажання залучити до наступних заходів чоловіків. Бо фактично відсутність гендерної рівності – це проблема жіноцтва. Для чоловіків це не проблема. Це жінки хочуть співпраці й рівності. Але поки що деякі питанні та ініціативи залишаються без відповіді або не почутими.
Та головне – щоб жінка використовувала можливості для розвитку. А вони є. І для їх втілення важливі особиста мотивація, відсутність страхів, бажання змінювати стереотипи.

Сила – у рівності


Голова правління ГО “Олександрійський гендерний інформаційний центр” Любов Кан зазначила, що проєкт “Сила рівності” насамперед про співпрацю, але містить адвокаційний і інформаційний компоненти.
Проєкт «Сила рівності» реалізує на Олександрійщині ГО «Олександрійський гендерний інформаційний центр» протягом травня — січня 2021 року.

Немає коментарів:

Дописати коментар