Шукати в цьому блозі

Проект «Вчимося діяти: Школа громадського аніматора»

Навчаючись - рухаюсь вперед!
Учасниця Школи громадського аніматора Юлія Яротник




Якщо ти хочеш змінити світ, варто почати з себе

Чи задоволені  ви станом розвитку та умовами проживання у своєму рідному селищі чи то місті? Більшість людей відповість «ні». А наступне питання, яке має прозвучати: «А що особисто Ви зробили, щоб поліпшити ситуацію?» Адже, якщо ти хочеш змінити світ, варто почати з себе! Що ми і зробили. Під словом  «ми» я маю на увазі учнів 10 класу Цукрозаводського НВК Владиславу Яковлєву та Андрія Ратнікова, та себе, вчителя англійської мови Галину Мостову.
         Першим нашим кроком стало навчання в Школі громадського аніматора. Відвідавши  три тренінги ми навчилися ефективно комуні кувати, дізналися що таке проектний менеджмент та познайомилися з основами лобіювання. Але, інформативна складова це, на мою думку, лише третина того ,що ми отримали у школі громадського аніматора. Навчання в школі додало нам самовпевненості. Саме завдяки школі громадського аніматора ми знайшли однодумців, а як говорять у нас на Україні: « гуртом і батька легше бити!» А головне ми маємо тепер чітке розуміння куди і як нам рухатися далі.
         Однією з найбільших переваг школи було те що, учні школи були представниками різних вікових груп та професій ,та  тренерам школи вдалося створити сприятливий мікроклімат, в якому всі почувалися рівними, що й забезпечило високу ефективність тренінгів. Було неймовірно цікаво, дійсно захоплююче і по-домашньому затишно. За що і хочеться  висловити подяку організаторам, експертам та команді тренерів.
         Я із 100-відсотковою впевненістю можу сказати що, всі знання та навички, які я отримала під час навчання в школі громадського аніматора, я використаю у майбутньому для реалізації громадських проектів, які принесуть нехай хоч і 1 % користі громаді мого селища. Уявіть, якщо кожен з нас зробить свій 1 %...








Від мрії до реалізації ідеї - декілька кроків


Марина Дячук,
учасниця школи громадського аніматора,
керівник ініціативної групи по організації Молодіжної ради в с.Войнівка.





Молодь  села Войнівка прагне і готова до змін. Ми організовуємо свята, корисні активності, але вся діяльність відбувалася в межах нашого населеного пункту. Коли ж ми дізнались про можливість повчитись, сім наших молодих активістів, або вірніше небайдужих до того, яким буде наше село завтра, згодились бути учасниками цього проекту.

Школа дала розуміння того, що з органами місцевого самоврядування можна спільно вирішувати ті питання, які хвилюють, показала інструменти впливу і методи вирішення конфліктів, простіше кажучи всі ми зрозуміли, що від мрії до реалізації ідеї всього декілька кроків, просто треба вірити у краще і робити все разом. Сільський голова, депутати сільської ради пішли нам на зустріч і підтримали створення Молодіжної ради, чим підтвердили, що для влади важливий наш голос, наше бачення розвитку рідного села. 

Навчання в школі відкрило нам можливості реалізації наших ідей, а саме де знайти джерела для їх фінансування. Вже після навчання з проектного менеджменту, вирішили спробувати свої сили в конкурсі  мікропроектів «УКРАЇНА ПОЧИНАЄТЬСЯ З ТЕБЕ». Надіслали три заявки. І хоч на сьогодні вони не підтримані, ми не розчаровані. Поки,що спробуємо своїми силами почати організовувати місце для відпочинку і спілкування наших односельчан, будемо надихати їх своїм прикладом, як самим робити своє життя комфортним. Лише разом ми змінимо свою громаду.

Особисто мене  участь в проекті утвердила в бажанні вчитися далі. Наразі мою заявку було обрано для участі в проекті Інституту соціокультурного менеджменту (ІСКМ) «Участь через залучення», що реалізується в рамках "Програми сприяння громадській активності "Долучайся!". Перший модуль навчальної програми (тренінг з соціальної анімації) буде проводитись у  червні у Києві, тож зупинятися на досягнутому не збираюся. Співпраця, взаємодопомога, розуміння важливості змін – основні чинники для розвитку молоді сьогодні.





Молодь – рушійна сила змін

14 травня  2018 року в  Олександрійській в центральній районній бібліотеці ім. Д.І.Чижевського відбулася  підсумкова  конференція «Молодь -  рушійна сила змін». Цією конференцією завершено проект «Вчимося діяти: Школа громадського аніматора», який реалізовувався з листопада 2017 року по травень 2018 року громадською організацією Олександрійський гендерний інформаційний центр, спільно з Олександрійською центральною районною бібліотекою, відділом освіти райдержадміністрації, районним парламентом дітей.. На базі Олександрійської центральної районної бібліотеки ім. Д.І.Чижевського було   організовано  «Школу громадського аніматора «Вчимося діяти», яка дала  можливість молоді Олександрійського району віком від 14 до 35 років взяти участь в низці майстерень і тренінгів на засадах відкритого діалогу та за принципами неформальної громадянської освіти.
Відкриваючи захід,  голова правління ГО «Олександрійський гендерний інформаційний центр» Чуянова Н.М.  висловила подяку за співпрацю партнерам проекту,   Войнівському сільському голові Ручйову М.Г., Косівському  сільському голові Горбаню О.М. Приютівському селищному голові Лисенко В.А., волонтерам.
Учасники проекту обговорили рівень корисної дії отриманих знань і навичок в Школі громадського аніматора, озвучили конкретні кроки, які потрібно робити молоді, аби бути дійсно рушійною силою розвитку місцевих громад. Кожен з учасників отримав сертифікат, що підтверджує успішне проходження навчання  та сувенір. Під час імпровізованого флешмобу «Разом – ми сила», молодь, з’єднавши стрічки зі словами- мотиваторами успішності, які вони самі і написали, створили своєрідне коло єднання, згуртування активної молоді.

Ця інформація  представлена  ГО «Олександрійський гендерний інформаційний центр» в рамках «Програми сприяння громадській активності «Долучайся!»», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID)  та здійснюється Paсв Україні. Зміст  статті  є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)  або уряду США




ТРЕНЕРСЬКИЙ ЗВІТ З ТРЕНІНГУ«Визначення можливостей для більш ефективного досягнення цілей» від команди ІСКМ


           11 травня 2018 року у м. Олександрія тренери Інституту соціокультурного менеджменту Оксана Набока та Анастасія Шевченко провели тренінг «Визначення можливостей для більш ефективного досягнення цілей» в рамках проекту «Школа громадського аніматора», що реалізується Олександрійським гендерним інформаційним центром в межах програми "Програми сприяння громадській активності "Долучайся!" , що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Учасницями заходу стали 12 громадських активісток м. Олександрія та Олександрійського району Кіровоградської області.

Метою тренінгу було виявити, актуалізувати цілі організації та оптимальні шляхи їх досягнення. Навчання передбачало проведення двох тренінгових сесій з тем «Визначення цілей організації» та «Обрання шляхів досягнення цілей». Тренінгова програма є авторською розробкою Інституту соціокультурного менеджменту. Над створенням програми працював Абрамов Л.К., президент Інституту соціокультурного менеджменту.

Захід розпочався із вступного слова організаторів тренінгу, які розповіли про проект «Школа громадського аніматора» та майбутні плани. Тренери, Оксана Набока та Анастасія Шевченко представили себе та організацію, яку представляють. Наступним кроком було знайомство учасниць на тренінгу, які по черзі називали своє ім’я та прізвище, організацію
та громаду, яку представляли. Потім тренери визначили очікування учасниць з тренінгу. Задля цього, учасниці самостійно визначали та записували очікування з тренінгу на стікерах. Після чого, кожна учасниця оголошувала свої очікування і приклеювала стікер на аркуш ватману «Наші очікування», що був розміщений на фліпчарті. Організаційна робота також передбачала формулювання правил роботи на тренінгу. Щоб налаштувати учасниць на позитивний настрій та сприяти подоланню комунікаційних бар’єрів було проведено вправу-енерждайзер «Друкарська машинка».




                     Навчання розпочалося із засвоєння учасницями сесії на тему «Визначення цілей організації». Тренери познайомили учасниць із метою та завданнями тренінгу. Далі робота перейшла до освоєння теоретичної основи. В рамках сесії було розглянуто процеси управління, планування, специфіку стратегічного планування. Учасницям було представлено види управлінської діяльності в рамках стратегічного планування за концепцією Пітера Лоранджа. Тренери наголосили на трьох аспектах, які варто враховувати при розробці стратегічного плану НДО. Також було проведено порівняльний аналіз впливу стратегії і дій на успіх організації. Далі увага учасниць була зосереджена на методах розробки стратегії та лінійній моделі стратегічного планування.
Поступово робота перейшла до другої сесії «Обрання шляхів досягнення цілей». Задля підвищення активізації на навчання та сприяння формуванню командної роботи, з учасницями було проведено ще одну вправу-енерджайзер «Повтори рухи».
На даній сесії учасниці ознайомилися та практично засвоїли процес визначення місії організації. Спочатку самостійно, а потім об’єднавшись у дві групи, учасниці визначали спільні місії для своїх організацій. Після чого, кожна команда представляла свої напрацювання.
                   Далі робота сфокусувалася на аспектах визначення цілей організації, аналізу зовнішнього середовища та засобів (сильні та слабкі сторони організації). За теорією слідувала практика, зокрема, учасниці в групах визначали зовнішнє середовище організації за компонентами: конкуренти, противники, союзники, потенційні союзники. По завершенню виконання завдання, групи представили свої результати, відбулося обговорення щодо того чи іншого компоненту.
Після даного завдання робота перейшла до визначення сильних та слабких сторін внутрішнього середовища організації. Учасниці в групах за елементами внутрішнього середовища (людські ресурси, фінанси, матеріальні ресурси, програми, проекти, організаційна структура) формулювали сильні та слабкі сторони організації.
Повертаючись до питання більш ефективного досягнення цілей, учасниці вчилися правильно формулювати цілі, а саме на певний часовий проміжок. Учасниці визначили для себе і записали на стікерах – «яких цілей ми хочемо досягти за 1 рік» та «яких цілей ми хочемо досягти за 3 роки». Потім кожна оголошувала свої цілі та прикріплювала їх на фліпчарті під відповідним часовим періодом. Тренери зосередили увагу саме на цілях, що
плануються реалізуватися саме за 1 рік. Тому учасниці об’єднали схожі, виокремили цікаві та найбільш важливі для них. В результаті було визначено дві цілі, які лягли в основу наступної вправи – письмові дебати. Цілі стосувалися людських та фінансових ресурсів організації. Далі учасниці об’єдналися у дві групи і долучилися до письмових дебатів. Кожна група працювала над своєю ціллю. Комунікація здійснювалася лише між членами кожної з груп. Учасниці обмінялися аркушами й писали свої аргументи щодо визначених цілей групи-опонента. По завершенню дебатів відбулося жваве обговорення аргументів, зафіксованих на папері.
Завершуючи захід, тренери та учасниці сіли у коло й відрефлексували щодо отриманого матеріалу, здійсненої роботи на тренінгу та майбутніх планів реалізації здобутих інструментів.
                Отже, поставлені мета, завдання, очікуванні результати тренінгу були досягнуті. Тренери надавали перевагу саме командній роботі учасниць тренінгу задля їх інтеграції, кращої комунікації та формування сталого колективу із спільним баченням можливостей досягнення цілей організації. Інститут соціокультурного менеджменту надав учасницям методичний посібник «Стратегічне планування діяльності НДО» як інструмент ефективної роботи у громаді.






#Вчимося_діяти


снови лобіювання  - громадським аніматорам



02 травня 2018 року в Олександрійській центральній районній бібліотеці ім..Д.І.Чижевського за сприяння Олександрійського районного відділу освіти в Школі громадського аніматора відбулося експертне навчання «Основи лобіювання». 

Для молодих громадських активістів Олександрійщини навчання провели партнери проекту, тренери Благодійного фонду «Волоський фонд розвитку громади» (м. Дніпро). Під час навчання розглянули відмінності між лобізмом, лобістами і адвокаційною діяльністю, методику підготовку адвокаційної кампанії,  практично опанували навички написання запиту на інформацію. Знайомились з практичним досвідом проведення успішних адвокасі-кампаній.

Навчання  відбулося в рамках проекту «Вчимося діяти: Школа громадського аніматора», що реалізується громадською організацією Олександрійський гендерний інформаційний центр спільно з Олександрійською центральною районною бібліотекою, районним відділом освіти, Районним парламентом дітей.



Ця інформація  представлена  ГО «Олександрійський гендерний інформаційний центр» в рамках «Програми сприяння громадській активності «Долучайся!»», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID)  та здійснюється Paсв Україні. Зміст  статті  є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)  або уряду США.










Вчимося писати проекти (тренінг другий)

В Школі громадського аніматора сформувалась команда вмотивованих молодих активістів, що не лише прагнуть змін, а вже сьогодні здобувають знання і навички, що допоможуть розробити, зреалізувати їх інсайдерські ідеї вирішення проблем місцевих громад.

Тож, 03 квітня 2018 року на черговому тренінгу «Проектний менеджмент і нетворкінг» говорили про складне простими словами (як зазначила одна із учасниць заходу). Як сформулювати проблему, як на практиці побудувати дерево проблем, визначити мету і завдання проекту, очікувані результати, як здійснюється моніторинг і оцінка проекту, всі ці навички учасники тренінгу відпрацьовували під час практичних, групових вправ. Було озвучено ряд практичних порад, які сайти моніторити, аби  знайти потенційних грантодавців.

Анна Орловська, в якості залученого експерта з комунікації, ділилася секретами успішної самопрезентації, налагодження корисних зв’язків, розробки візитівок.

Тренінг відбувся в рамках проекту «Вчимося діяти: Школа громадського аніматора», який реалізується громадською організацією Олександрійський гендерний інформаційний центр спільно з Олександрійською центральною районною бібліотекою та за сприяння Олександрійського районного відділу освіти, Районного парламенту дітей.

Проект фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), що реалізується Міжнародною організацією Пакт в рамках програми сприяння громадській активності «Долучайся!».





 Ця інформація  представлена  ГО «Олександрійський гендерний інформаційний центр» в рамках «Програми сприяння громадській активності «Долучайся!»», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID)  та здійснюється Paсв Україні. Зміст  статті  є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)  або уряду США






#Вчимося_діяти

Громадські активісти Олександрійщини

  вчилися проектному менеджменту



 Питання, що таке проект, як його написати, з яких частин складається, де шукати фінансування, розглядалися під час тренінгу «Проектний менеджмент та нетворкінг», який відбувся 23 березня 2018 року на базі «Школи громадського аніматора», в центральній районній бібліотеці.

Учасники тренінгу отримали теоретичні знання та практичні навички, як визначити проблему, сформувати мету, завдання проекту, план реалізації та бюджет.

Анна Орловська, в якості залученого експерта з комунікацій, розповіла про нетворкінг - мистецтво налагодження особистих зв’язків. Надала поради, як коротко та ефектно представити себе аудиторії, бути цікавим співрозмовником, якою має бути презентація діяльності чи то  особи чи організації. Під час практичного навчання учасники в групах аналізували різні види візитівок.

Тренінг відбувся в рамках проекту «Вчимося діяти: Школа громадського аніматора», який реалізується громадською організацією Олександрійський гендерний інформаційний центр спільно з Олександрійською центральною районною бібліотекою, за сприяння Олександрійського районного відділу освіти, Районного парламенту дітей.

Проект фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), що  реалізується Міжнародною організацією Пакт в рамках програми сприяння громадській активності «Долучайся!».


 Ця інформація  представлена  ГО «Олександрійський гендерний інформаційний центр» в рамках «Програми сприяння громадській активності «Долучайся!»», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID)  та здійснюється Paсt в Україні. Зміст  статті  є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)  або уряду США








Навички ефективної комунікації



Для успіху в житті вміння

спілкуватись з людьми набагато

важливіше за наявність таланту

Джон Леббок,

британський енциклопедист,

політик





Уміння ефективно спілкуватись - одне із найголовніших чинників успіху в будь-якій сфері сучасного життя. Саме без цього вміння, будь-яка дійсно корисна, цікава, нестандартна ідея, чи проект, можуть  бути просто приречені на  поразку. Ці навички, просто необхідні тим, хто не є байдужий до того, що відбувається навколо, хто  прагне змінювати своє оточення і залучати до змін інших.  

Тож,  23 лютого 2018 року на базі «Школи громадського аніматора» відбувся черговий тренінг «Ефективна комунікація»,  для майбутніх молодих громадських аніматорів Олександрійщини.

Під час основної частини тренінгу розглядали поняття ефективної комунікації, якою може бути вербальна і невербальна комунікація, її функції (групова робота), говорили про методики спілкування, як нівелювати бар’єри, дещо про конфлікти. Додаткову, практичну сесію, презентувала Анна Орловська (залучений експерт). Обговорили і практично опрацьовували стратегію комунікації, техніки активного слухання.

Теоретичні і практичні компоненти тренінгу перемежовувались вправами «Вежа», «Чарівний клубок», «Емоції», «Я- повідомлення», які не лише сприяли практичному опрацюванню почутого, а й створювали невимушену атмосферу.

Під час рефлексії кожен учасник оцінив, наскільки справдились їх очікування від тренінгу, що вони взяли з собою, чи то інформацію, чи емоції, чи корисні навички, дякували один одному за приємне спілкування та корисно проведений час.







Ця інформація  представлена  ГО «Олександрійський гендерний інформаційний центр» в рамках «Програми сприяння громадській активності «Долучайся!»», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID)  та здійснюється Paсt в Україні. Зміст  статті  є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)  або уряду США




#Вчимося_діяти



Тренінг «Ефективна комунікація».



16 лютого 2018 року, в центральній районній бібліотеці ім. Д.І.Чижевського в рамках «Школи громадського аніматора» відбувся тренінг  «Ефективна комунікація», за сприяння відділу освіти райдержадміністрації. Метою тренінгу було визначення сутності ефективної комунікації та чинників, які впливають на порозуміння в комунікативному процесі.

Під час тренінгу розглядалися функції комунікації: вербальне і невербальне спілкування,складові активного слухання та надано поради для ефективного спілкування і налагодження комунікативних зв’язків.

Присутні отримали знання та навички з подолання  бар’єрів комунікації різного типу,  які являють собою психологічну перешкоду, заважають процесу адаптації людини до нових факторів зовнішнього середовища.

Тренінг закінчився підведенням підсумків, анкетуванням, активним спілкуванням.













Школа громадського аніматора



Сучасна молодь має великий потенціал, запал та енергію, які саме у молодому віці потрібно спрямувати у правильне русло — формування особистості, розбудову суспільства. У багатьох молодих людей є  власні ініціативи, в них є якісь проекти, вони бажають щось втілювати в життя, але не знають, як це зробити.

31 січня 2018 року в Олександрійській центральні районній бібліотеці ім. Д.І.Чижевського відбулося відкриття Школи громадського аніматора: «Вчимося діяти», в рамках реалізації спільного проекту Олександрійської районної централізованої бібліотечної системи з громадською організацією «Олександрійський гендерний інформаційний центр», в рамках «Програми сприяння громадській активності «Долучайся!»», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID)  та здійснюється Paсt в Україні.

В відкритті прийняли участь представники Олександрійського районного парламенту дітей, молодіжного табору «Патріот», Інституту соціокультурного менеджменту, Олександрійського благодійного інформаційно-консультаційного центру, учасники Школи, журналісти місцевих ЗМІ

Під час тайм - діалогу «Що таке громада і аніматор», Лев Абрамов, президент Інституту соціокультурного менеджменту (ІСКМ), м. Кропивницький,  маючи багаторічний досвід діяльності в напрямку соціальної анімації, говорив про відмінності між лідером і громадським аніматором, про перспективність соціальної анімації, як для розвитку особистості, так і самореалізації в суспільстві. Леонід Жовтило, голова наглядової ради ГО «Фонд розвитку ініціативи громади» м. Мала Виска, акцентував увагу на важливості розвитку цього напрямку в молодіжному середовищі, саме в умовах реформи децентралізації. Про власне бачення місця і ролі громадського аніматора в громаді говорили Тетяна Шоколова, президент ОРБІКЦ, Анжела Зіненко, ГО «Творчість. Ініціатива. Енергія», Юлія Яротник, голова Олександрійського районного парламенту дітей.



Ця інформація  представлена  ГО «Олександрійський гендерний інформаційний центр» в рамках «Програми сприяння громадській активності «Долучайся!»», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID)  та здійснюється Paсt в Україні. Зміст  статті  є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)  або уряду США











За досвідом кращих практик громадської діяльності


 Представники  громадської організації «Олександрійський гендерний інформаційний центр» відвідали благодійну організацію «Волоський фонд розвитку громади» на Дніпропетровщині, з метою експрес-навчання розробки стратегічних планів у громадах, використовуючи метод топ-фасилітації. Досвід, який напрацював «Волоський фонд розвитку громади» сприятиме, на нашу думку,  ефективній  діяльності  Школи громадського аніматора, яка має запрацювати з 31 січня 2018року  в центральній районній бібліотеці ім.Д.І.Чижевського,  в рамках проекту «Вчимося і діємо: Школа громадського аніматора».

Наша делегація мала чудову нагоду познайомитись з активними, наполегливими, харизматичними лідерами громади міста Підгороднє.   Віталій Моргун ,заступник голови «Волоського центру розвитку громади» та експерт Центру Тамариск, розповів про впровадження кращих практик розвитку місцевих громад,  на прикладі взаємодії Підгородненського  міського будинку культури та громадських організацій. Також він зупинився на розробці основних  процесів  фасилітації,  тобто, методів  роботи з великими і малими групами людей, визначенню та вирішенню  проблем в громаді.

Про громадські ініціативи, їх вплив на життя міста Підгороднього розповіли  голова БО «Волоський фонд розвитку громади» Марія Нємцева та Антон Вусик - голова громадської організації «Квітка душі».

Також нам трапилася   нагода взяти участь у грі «Світ громад» - це не просто настільна гра, це, в першу чергу, кооперативна стратегія, яка дозволяє моделювати різні ситуації та сценарії розвитку громади, розвивати фінансову, бюджетну та податкову культури; виявляти та розвивати лідерські якості серед гравців, долати конфлікти у громаді. Ігрові ситуації та обставини, з якими стикаються гравці, максимально наближені до наших сучасних українських реалій.

Поїздка була дуже інформаційно насиченою та пізнавальною, вразила згуртованість та небайдужість членів  благодійної організації «Волоський фонд розвитку громади». Віталій Моргун та Марія Нємцева вразили своєю щирістю, позитивним настроєм, вмінням правильно організувати і скоординувати діяльність громадських організацій. Така взаємодія між громадськими організаціями різних регіонів сприяє взаєморозумінню, діалогу, розвитку місцевих громад.     





Ця інформація була представлена ГО «Олександрійський гендерний інформаційний центр» в рамках програми «Програми сприяння громадській активності «Долучайся!»», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID)  та здійснюється Paсt в Україні. Зміст інформації є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США







 #Вчимося_діяти

Флеш-акції в селищі Приютівка та селі Косівка 

 



 


#Вчимося_діяти

Голос молоді в розбудові демократичного суспільства



28 грудня 2017 року в Приютівській бібліотеці-філії обговорювали моделі залучення молоді до активної участі у житті місцевої громади в ході громадських слухань «Участь молоді в розвитку місцевих громад». Про важливість залучення молоді до розвитку місцевої демократії, активної участі у житті громади та місцевих громадських ініціативах говорили члени громадської організації Олександрійський гендерний інформаційний центр, підтверджуючи інформацію статистичними даними Всеукраїнських соціологічних досліджень. Для обговорення було запропоновано ініціативу організації Молодіжної ради при Приютівській селищній раді. Голова селищної ради у своєму виступі підтримала ініціативу, і висловила готовність сприяти у створенні для молодих людей можливостей самим формувати своє власне майбутнє в розвиненій, успішній громаді. Більшістю голосів ухвалено рішення щодо організації Молодіжної ради, обрано відповідальних осіб за підготовку до створення установчих документів, подання їх на затвердження селищної ради, проведення виборів членів та керівного складу.

Громадські слухання  відбулися  в рамках реалізації проекту «Вчимося і діємо: Школа громадського аніматора», що реалізується громадською організацією Олександрійський гендерний інформаційний центр за сприяння центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Районного парламенту дітей, Громадської ради,та за участю бібліотек Олександрійської районної централізованої бібліотечної системи.





Ця інформація  представлена  ГО «Олександрійський гендерний інформаційний центр» в рамках «Програми сприяння громадській активності «Долучайся!»», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID)  та здійснюється Paсt в Україні. Зміст  статті  є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)  або уряду США










Участь молоді в розвитку місцевих громад



27 грудня 2017 року в Косівській сільській раді за участю голови, депутатів, активної молоді та мешканців села відбулися громадські слухання на тему:«Участь молоді в розвитку місцевих громад». Голова сільської ради готовий іти назустріч молоді, більше того, знайомий з досвідом діяльності молодіжної ради на теренах області. Учасники слухань підтримали ініціативу щодо організації Молодіжної ради, в якості консультаційно-дорадчого органу при Косівській сільській раді. Обрано ініціативну групу молоді, яка готова розпочати процедуру організації Молодіжної ради.

Громадські слухання відбулися в рамках реалізації проекту «Вчимося і діємо: Школа громадського аніматора», що реалізується громадською організацією Олександрійський гендерний інформаційний центр за сприяння центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Районного парламенту дітей, Громадської ради,та за участю бібліотек Олександрійської районної централізованої бібліотечної системи.





 

Ця інформація  представлена  ГО «Олександрійський гендерний інформаційний центр» в рамках «Програми сприяння громадській активності «Долучайся!»», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID)  та здійснюється Paсt в Україні. Зміст  статті  є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)  або уряду США








В пошуках майбутніх громадських аніматорів. 22.12.2017 року  в рамках громадсько-просвітницької кампанії «Сила молоді в дії» анонсуємо проект  на практичній конференції педагогічних працівників «Активна молодь Олександрійщини».











Участь молоді в розвитку місцевих громад


Молодь – це майбутнє країни. В близькому майбутньому їм розбудовувати країну, ставати громадськими лідерами, представниками влади, активними громадянами. Критично важливо  зробити їх спроможними впоратися з цією роллю.

21 грудня 2017 року громадська організація «Олександрійський гендерний інформаційний центр», в рамках реалізації проекту «Школа  громадського аніматора: Вчимося і діємо» ініціювала проведення в Войнівській бібліотеці-філії громадські слухання  «Участь молоді в розвитку місцевих громад». Про важливість піднятого питання свідчила присутність  на заході  голови сільської ради, депутатів, членів територіальної громади. Прослухавши аргументи  доповідачів: Кан Любов, (керівник проекту), Кривченкової Людмили ( координатора проекту), Дячук Марини (обраного Голови громадських слухань), більшістю голосів ухвалено рішення щодо організації Молодіжної ради, в якості консультаційно-дорадчого органу при Войнівській сільській раді. Обрано ініціативну групу молоді, що взяли на себе зобов’язання розпочати процедуру організації Молодіжної ради, розробку установчих документів, подання їх на затвердження сільської ради, проведення виборів членів та керівного складу.




 Ця інформація  представлена  ГО «Олександрійський гендерний інформаційний центр» в рамках «Програми сприяння громадській активності «Долучайся!»», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID)  та здійснюється Paсt в Україні. Зміст  статті  є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)  або уряду США







21.12.2017

Провели  агітаційну флеш-акцію «Вчимося діяти: Школа громадського аніматора»  в селі  Войнівка







Участь молоді в розвитку місцевих громад


Повноцінний розвиток місцевого самоврядування неможливий без широкого залучення громадян, особливо молодого покоління, до процесів формування стратегії розвитку місцевих громад, участі їх у формуванні та роботі органів місцевого самоврядування, становленні інституцій громадянського суспільства на місцевому рівні.
 Як свідчить щорічне  соціологічне дослідження “Молодь України”,  52% молодь країни все більше зацікавлена  в тому, щоб робити позитивні зміни на місцевому та регіональному рівнях, готові особисто долучитися до ініціатив у житті громади. В той же час, 35% молоді вважає, що місцева влада не бере до уваги думку молоді в процесі прийняття рішень, що стосуються розвитку місцевих громад. Враховуючи, що децентралізація пропонує численні можливості для місцевих громад впроваджувати різноманітні ініціативи у сферах демократії та прав людини, такий  відсоток мотивованої молоді є хорошим показником, і виклики не повинні ставати перешкодами.
Враховуючи суспільний запит на активізацію молодіжного руху,ГО «Олександрійський гендерний інформаційний центр», в рамках реалізації проекту «Школа громадського аніматора: Вчимося і діємо», виносить на розсуд громад сіл Войнівка, Косівка, селища Приютівка ініціативу щодо організації Молодіжних рад при органах місцевого самоврядування.
Перші громадські слухання «Участь молоді в розвитку місцевих громад» пройдуть 21 грудня 2017 року на базі Войнівської бібліотеки-філії об 11:30.
Запрошуємо небайдужих громадян долучитись до обговорення формату молодіжної активності в місцевих громадах.




Ця інформація  представлена  ГО «Олександрійський гендерний інформаційний центр» в рамках «Програми сприяння громадській активності «Долучайся!»», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID)  та здійснюється Paсt в Україні. Зміст  статті  є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)  або уряду США


 




Флеш-акція «Приєднуйся до «Школи громадського аніматора!»



08 грудня 2017 року громадська організація «Олександрійський гендерний інформаційний центр» з метою промоції «Школи громадського аніматора» та заохочення молоді до навчання розпочав громадсько-просвітницьку кампанію «Сила молоді в дії». Проведено  агітаційну флеш-акцію «Приєднуйся до «Школи громадського аніматора!» для учасників школи волонтерів Районного парламенту дітей.



Ця інформація  представлена  ГО «Олександрійський гендерний інформаційний центр» в рамках «Програми сприяння громадській активності «Долучайся!»», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID)  та здійснюється Paсt в Україні. Зміст  статті  є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)  або уряду США








Вчимося діяти



Піднесення громадянської активності молоді є одним з найбільших досягнень сьогодення. В Україні  активно створюється  прошарок об’єднаних спільною метою, освічених людей з числа молоді, які знають, що треба робити і як треба робити. Якщо порівнювати з іншими соціальними групами, молодь в Україні має найкращі умови для участі в громадському житті, але використовують цю можливість далеко не всі.

Всеукраїнські опитування свідчать про те, що лише 5% молодих людей належать до молодіжних організацій або знають про них, хоча у країнах Європи відсоток людей, активно залучених у суспільні процеси, сягає 20-25%.

Події на Майдані стали поштовхом до активної громадської діяльності молоді,  але процес активізації відбувається здебільшого в великих містах.

В районах, селищах, селах, молоді люди - не вбачають своєї ролі  у економічних, політичних процесах, що відбуваються в державі. - не вбачають своєї ролі у вирішенні проблем, що впливають на побут і повсякденне життя мешканців громад, облаштування сприятливої соціальної дійсності.

Олександрійський гендерний інформаційний центр, шляхом реалізації  проекту, «Вчимося діяти: Школа громадського аніматора» забезпечить  молодь Олександрійського району  інструментами громадянської освіти, що дозволить  їм самотужки включатися в процес формування середовища та змінювати суспільство.

Проект має на меті підвищення громадської активності молоді Олександрійського району віком від 14 до 35 років шляхом набуття навичок активної соціальної адвокаційної дії, ефективної комунікації, компетентної громадської участі в житті місцевої громади. Організувати «Школу громадського аніматора», яка стане платформою активного життя молоді, забезпечить можливість взяти участь в низці майстерень і тренінгів, реалізованих на засадах відкритого діалогу та за принципами неформальної громадянської освіти.

Діяльність школи буде спрямована на підвищення соціальної активності та розвитку місцевої громади. Це буде своєрідний майданчик для налагодження зв’язків і контактів у громаді, місце зустрічі представників органів місцевого самоврядування та влади, громадських активістів, підприємців,  відбуватимуться  обміни найкращими ідеями у сфері активізації місцевих громад, вирішення місцевих проблем, створення партнерства між громадою та органами місцевого самоврядування.

Даний проект першочергово вплине на молодь, на активізацію здібностей кожного конкретного учасника школи, дасть можливість визначитись у своїй громадській позиції, взяти на себе відповідальність  громадського лідера.

Далі буде…

Слідкуйте за анонсами проектних заходів  (Фейсбук  #вчимося_діяти)


Ця інформація  представлена  ГО «Олександрійський гендерний інформаційний центр» в рамках «Програми сприяння громадській активності «Долучайся!»», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID)  та здійснюється Paсt в Україні. Зміст  статті  є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)  або уряду США




Немає коментарів:

Дописати коментар